AlfaBetaGama
Bok! Da bi mogao pristupiti sadržaju foruma moraš se prijaviti ili registrirati Smile


AlfaBetaGama
Bok! Da bi mogao pristupiti sadržaju foruma moraš se prijaviti ili registrirati Smile

AlfaBetaGama
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AlfaBetaGama Login


OBAVIJEST: Da biste mogli sudjelovati u raspravama, te otvarati nove teme, prvi post napišite OVDJE

Dva zadatka

29042009
Dva zadatka

E ovako:

1.Ako jednadzba x^3 + ax^2 + bx + 3 = 0 ima rjesenja 1 i 2, onda umnozak ab iznosi?

2.Kompleksni broj z j rjesenje jednadzbe z^3 = 1 za koje vrijedi Im(z) > 0. Tada z^20 iznosi?


Very Happy

Comments

Gino
goshe je napisao/la:
E ovako:

1.Ako jednadzba x^3 + ax^2 + bx + 3 = 0 ima rjesenja 1 i 2, onda umnozak ab iznosi?

2.Kompleksni broj z j rjesenje jednadzbe z^3 = 1 za koje vrijedi Im(z) > 0. Tada z^20 iznosi?


Very Happy

1.
uvrstis 1 i 2 i dobis dva sustava s dvije nepoznanice, a i b
1+a+b+3=0
8+4a+2b+3=0
dalje je trivijalno
2.
rjesis z=3. korijen iz 1, imas formulu i dobis tri rjesenja, od kojih samo jedan zadovoljava kriterij te ga sad potenciras na 20, sa takoder prikladnim formulama
ili
z3=1
z3-1=0
(z-1)(z2+z+1)=0
rjesenja su z1=1(ne zadovoljava, im=0 nije <) dva su rjesenja kvadratne, samo jedno zadovoljava njega sad po formuli potenciras, kad kazem po formuli mislim u trigonometrijskom obliku
goshe
Hvala Smile
tuv0k
Prijamni sa FER-a?
goshe
yep Very Happy
Pinc90
kaj mislim na FER, ja sam odusto kad sam vido koja konkurencija, pa nejdem tam, a mozda i
u svakom slucaju sretno
Gino
ma daj ti zadaci sa njihovog prijemnog su... a ono trivijalni...
tuv0k
Lakši nego na ekipnom sigurno...Uzeo sam one od starijih godina da se spremam za ekipno, ali nisu nešto posebno...
remove_circleSimilar topics
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.