AlfaBetaGama
Bok! Da bi mogao pristupiti sadržaju foruma moraš se prijaviti ili registrirati Smile


AlfaBetaGama
Bok! Da bi mogao pristupiti sadržaju foruma moraš se prijaviti ili registrirati Smile

AlfaBetaGama
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AlfaBetaGama Login


OBAVIJEST: Da biste mogli sudjelovati u raspravama, te otvarati nove teme, prvi post napišite OVDJE

descriptionTužna djeca bolje uočavaju detalje EmptyTužna djeca bolje uočavaju detalje

more_horiz
Tužna djeca bolje uočavaju detalje

Psiholozi sa Univerziteta u Virginiji i sa Univerziteta u Plimutu su proveli eksperimentalno istraživanje sa ciljem da provjere istinitost shvatanja prema kojem sretna djeca bolje uče. Nalazi ukazuju na to da su tužna djeca u prednosti kada je u pitanju rješavanje zadataka koji zahtjevaju usmjeravanje pažnje na detalje.

Istraživači su proveli niz eksperimenata sa djecom različitog uzrasta koja su u vesela i tužna raspoloženja uvođena pomoću glazbe (Mozarta i Malera) i odabranih video snimaka (Knjiga o džungli i Kralj lavova). Nakon toga su djeca rješavala zadatke koji su zahtjevali usmjeravanje pažnje na detalje. Trebalo je da promatraju sliku sa mnoštvom detalja poput kuće i jednostavan oblik poput trokuta i da lociraju oblik u okviru veće slike. Rezultati su nedvosmisleni i u situacijama kada je raspoloženje mijenjano glazbom i onda kada je korišteno prikazivanje video snimaka: djeca koja su doživljavala osjećanje tuge ili neutralna osjećanja bolje su rješavala zadatak od one dejce koja su bila vesela.

Zadnja promjena: {Luka}; 24/7/2008, 18:12; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionTužna djeca bolje uočavaju detalje EmptyRe: Tužna djeca bolje uočavaju detalje

more_horiz
znaci prije ispita, natjecanja ili pak ucenja.... mozart... ok!

descriptionTužna djeca bolje uočavaju detalje EmptyRe: Tužna djeca bolje uočavaju detalje

more_horiz
prije ispita nema euforije, samo plač ..... lol!

descriptionTužna djeca bolje uočavaju detalje EmptyRe: Tužna djeca bolje uočavaju detalje

more_horiz
a nakon toga veselje, pa ima smisla

descriptionTužna djeca bolje uočavaju detalje EmptyRe: Tužna djeca bolje uočavaju detalje

more_horiz
ja slusam mozarta ili ostalu klasicnu glasbu svaki put dok ucim i funkcionira Very Happy (barem meni)

descriptionTužna djeca bolje uočavaju detalje EmptyRe: Tužna djeca bolje uočavaju detalje

more_horiz
Ja prije bilo kojeg natjecanja i dok učim slušam glazbu koja ima adrenalina...

descriptionTužna djeca bolje uočavaju detalje EmptyRe: Tužna djeca bolje uočavaju detalje

more_horiz
ja isto...

descriptionTužna djeca bolje uočavaju detalje EmptyRe: Tužna djeca bolje uočavaju detalje

more_horiz
Meni se od lagane glazbe spava. Mozart! Nenene. Nemam niš protiv čovjeka, ali njegovu glazbu slušati prije natjecanja ti je prijevremeno priznavanje poraza.

descriptionTužna djeca bolje uočavaju detalje EmptyRe: Tužna djeca bolje uočavaju detalje

more_horiz
ja ne slušam ništa, uživam u tišini

descriptionTužna djeca bolje uočavaju detalje EmptyRe: Tužna djeca bolje uočavaju detalje

more_horiz
dobro, onda si na onom neutralnom... pa je ishod jednakom onome za tuznu djecu... mozda je to i najbolje

descriptionTužna djeca bolje uočavaju detalje EmptyRe: Tužna djeca bolje uočavaju detalje

more_horiz
msantl ti si prva osoba koju ja znam da ne sluša glazbu.

descriptionTužna djeca bolje uočavaju detalje EmptyRe: Tužna djeca bolje uočavaju detalje

more_horiz
pa valjda je mislio prije ispita ili natjecanja. ja isto ne slušam nešto posebno prije ispita ili natjecanja,ali inače slušam glazbu.

descriptionTužna djeca bolje uočavaju detalje EmptyRe: Tužna djeca bolje uočavaju detalje

more_horiz
nije da je uopće ne slušam , ali kažem da u "pripremama" na slušam

descriptionTužna djeca bolje uočavaju detalje EmptyRe: Tužna djeca bolje uočavaju detalje

more_horiz
Onda OK. Very Happy

descriptionTužna djeca bolje uočavaju detalje EmptyRe: Tužna djeca bolje uočavaju detalje

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.