AlfaBetaGama
Bok! Da bi mogao pristupiti sadržaju foruma moraš se prijaviti ili registrirati Smile


AlfaBetaGama
Bok! Da bi mogao pristupiti sadržaju foruma moraš se prijaviti ili registrirati Smile

AlfaBetaGama
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AlfaBetaGama Login


OBAVIJEST: Da biste mogli sudjelovati u raspravama, te otvarati nove teme, prvi post napišite OVDJE

Savjet

28052008
Savjet

Zna li tko možda koju knjigu iz matematike koja je jako dobra, za pripremu, ako može da je na papiru ne neka na internetu.

Comments

Gino
bas si dosadan
AlfaBetaGama
Gost je napisao/la:
Za geometriju preporučam Marićevu "Planimetriju" bez obzira na dob (najbolje ju je proraditi još u OŠ pa dobro znaš geometriju, ali je korisna bilo kada). Što se tiče kombinatorike, od HR literature postoji "Dirichletovo pravilo" M. Krnića. Za teoriju brojeva imaš "Elementarna teorija brojeva" od Pavković, Dakić, Mladinić ali smatram da ona nije baš pisana za natjecatelje. "Male teme iz matematike" je čini mi se vrlo dobra knjiga koja pokriva dosta korisnih stvari. Još su korisne Kurnik: "Nejednakosti", Elezović: "Kompleksni brojevi", Palman: "Trokut i kružnica", Tadić: "Pripreme za mat. natjecanja" (zadnje dvije su za ozbiljnijeg natjecatelja) i znam da je Element izdao neke dobre ruske zbirke.

Općenito smatram da je literatura na hrvatskom relativno oskudna za ali postoje jako dobre knjige na engleskom. Mnoge od njih dostupne su i na internetu.


Zadnja promjena: Luka; 29/5/2008, 18:31; ukupno mijenjano 2 put/a.
Gino
bas to
Gino
i koju si si knjigu odabrao
tuv0k
{Luka} je napisao/la:
tuv0k je napisao/la:
Za geometriju preporučam Marićevu "Planimetriju" bez obzira na dob (najbolje ju je proraditi još u OŠ pa dobro znaš geometriju, ali je korisna bilo kada). Što se tiče kombinatorike, od HR literature postoji "Dirichletovo pravilo" M. Krnića. Za teoriju brojeva imaš "Elementarna teorija brojeva" od Pavković, Dakić, Mladinić ali smatram da ona nije baš pisana za natjecatelje. "Male teme iz matematike" je čini mi se vrlo dobra knjiga koja pokriva dosta korisnih stvari. Još su korisne Kurnik: "Nejednakosti", Elezović: "Kompleksni brojevi", Palman: "Trokut i kružnica", Tadić: "Pripreme za mat. natjecanja" (zadnje dvije su za ozbiljnijeg natjecatelja) i znam da je Element izdao neke dobre ruske zbirke.

Općenito smatram da je literatura na hrvatskom relativno oskudna za ali postoje jako dobre knjige na engleskom. Mnoge od njih dostupne su i na internetu.

samo da kažem da ja ovo nisam napisao...
Katja
{Luka} je napisao/la:
Katja je napisao/la:
Za geometriju preporučam Marićevu "Planimetriju" bez obzira na dob (najbolje ju je proraditi još u OŠ pa dobro znaš geometriju, ali je korisna bilo kada). Što se tiče kombinatorike, od HR literature postoji "Dirichletovo pravilo" M. Krnića. Za teoriju brojeva imaš "Elementarna teorija brojeva" od Pavković, Dakić, Mladinić ali smatram da ona nije baš pisana za natjecatelje. "Male teme iz matematike" je čini mi se vrlo dobra knjiga koja pokriva dosta korisnih stvari. Još su korisne Kurnik: "Nejednakosti", Elezović: "Kompleksni brojevi", Palman: "Trokut i kružnica", Tadić: "Pripreme za mat. natjecanja" (zadnje dvije su za ozbiljnijeg natjecatelja) i znam da je Element izdao neke dobre ruske zbirke.

Općenito smatram da je literatura na hrvatskom relativno oskudna za ali postoje jako dobre knjige na engleskom. Mnoge od njih dostupne su i na internetu.


a nisam ni ja.......
evomene
{Luka} je napisao/la:
evomene je napisao/la:
Za geometriju preporučam Marićevu "Planimetriju" bez obzira na dob (najbolje ju je proraditi još u OŠ pa dobro znaš geometriju, ali je korisna bilo kada). Što se tiče kombinatorike, od HR literature postoji "Dirichletovo pravilo" M. Krnića. Za teoriju brojeva imaš "Elementarna teorija brojeva" od Pavković, Dakić, Mladinić ali smatram da ona nije baš pisana za natjecatelje. "Male teme iz matematike" je čini mi se vrlo dobra knjiga koja pokriva dosta korisnih stvari. Još su korisne Kurnik: "Nejednakosti", Elezović: "Kompleksni brojevi", Palman: "Trokut i kružnica", Tadić: "Pripreme za mat. natjecanja" (zadnje dvije su za ozbiljnijeg natjecatelja) i znam da je Element izdao neke dobre ruske zbirke.

Općenito smatram da je literatura na hrvatskom relativno oskudna za ali
postoje jako dobre knjige na engleskom. Mnoge od njih dostupne su i na
internetu.


nisam ni ja


Zadnja promjena: evomene; 15/7/2008, 13:06; ukupno mijenjano 1 put.
evomene
znam ko je to napisao, ali post nije s ovog foruma...
msantl
odabrao sam planimetriju, nejednakosti i pripreme za matematicka natjecanja
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.